Home / Help Courses & Information / What is Metabolism ? | Detailed Information

What is Metabolism ? | Detailed Information

metabolizma nedir?

metabolizma - detaylı incelemesi - myefactordietreview.com

Metabolizma enerjisini serbest bırakmak için vücut tarafından gıda maddesinin arıza anlamına gelir. Biz çekerken Bu durumda, gıda malzemeleri , proteinler veya karbonhidrat ya vücudumuzun aynı işlemde yararlı enzimler salgılar. Vücudumuz gibi sindirim, kan dolaşımı ve sabit bakımı gibi temel fonksiyonları için enerji gerektiren vücut diğerleri arasında sıcaklık.

Ne bazal metabolizma hızı hakkında?

Bu temel işlevleri gerçekleştirmek için vücut tarafından gerekli enerjidir. Bu tür fonksiyonlar sindirim, vücutta kan dolaşımını, solunum ve diğer işlevleri arasında sıcaklık düzenleme bulunmaktadır. Bazal metabolizma hızı, vücudun enerji gereksinimlerine bağlı olarak farklı faktörler tarafından etkilenmektedir. Bu durumda, bir çocuk yetişkinlerle aynı metabolik hızına sahip bekleyemezsiniz. Bu olgusal farklıdır. Aynı süreci etkileyen faktörlerden bazıları vücut ölçülerine, yaş ve cinsiyet bulunmaktadır.

Enzimlerin fonksiyonları

Metabolizma enzimlerin yardımı olmadan devam edemez bir süreçtir. Bu durumda, enzimler parçalanmasında önemli bir rol oynar gıda enerji serbest bırakmak için bileşenler. Örneğin, enzimler için çok önemli olan amino ve yağ asitleri serbest bırakmak için proteinleri yıkmak vücuda . Diğer taraftan, enzim, glukoz açığa çıkarmak için karbonhidrat parçalar.

Metabolizmanın Türleri

Eğer metabolizma iki tür olduğunu biliyor muydunuz? Emin değilseniz, bu konuda bilgi almalısınız. Vücudumuzun hücreleri ve dokuları da yıpranmış zaman değiştirilmesi gerekir, unutmayın. Bazal metabolizma hızında tartışıldığı gibi, aynı zamanda, vücudumuzun temel fonksiyonlar için enerji gerektirir. Bu nedenle, iki türleri şunlardır: 1. Anabolizma anabolizma yeni hücre ve dokuların gelişimi ile sonuçlanır yapıcı bir süreçtir. Bu nedenle vücudumuzun deri, diğer dokuların arasındaki sinirlerin olarak hücre ve dokuları yıpranmış yenileyen önemli bir süreçtir. Bu süreç olmasaydı, bizim organları olabilirdi merak ediyorum. Anabolizma nedenle ölene kadar devam eder önemli bir süreçtir. 2. Katabolizma Ancak katabolizması normal vücut işleyişi için enerji ve ısı üretimi ile sonuçlanan bir işlemdir. Enerji olmadan, vücudumuz yiyecek ya da hatta basit nefes kırmayı onun çok önemli rol oynarlar olamaz. Bu durursa, ölürüz. Sıcak hissetmek ve yaşamak için, yemek için bizi güçlü kılan Dolayısıyla, bu süreç çok önemli. Bu yıkıcı bir süreçtir ama body.Therefore için çok faydalıdır, iki tür beden ve onun sağlığı iyiliği için birlikte çalışmak. Onlar vücut fonksiyonlarının başarılı olmasını sağlamak için o kadar bağımlı olduğundan, bu durumda, biri olmadan diğerinin başarılı olamaz.

Metabolizmanın temel rolleri nelerdir?

1. Gıda sindirim
Sindirim her insanın ya da hayvanlar için bir zorunluluk sürecidir. Bu, gıda maddeleri, vücut tarafından kolaylıkla absorbe edilebilir çözünür ürünlere ayrılır bu var. Normal vücut fonksiyonları için gerekli olan enerjiyi sağlayan bu nedenle önemli bir rol oynamaktadır. 2.. Kan dolaşımı , kan dolaşımı da metabolik fonksiyonu tarafından tetiklenen temel sürecin biridir. Kan dolaşımı burada başka bir işlem gibi durursa herhalde, biz sadece ölebilir. Bu absorbe besinler vücut hücre, doku ve organlara dağıtılır bu geçer. 3.. Atık ürünlerin ortadan kaldırılması Nitekim olarak, vücudumuzun içinde atıklarla birlikte insan olarak yaşayamaz. Biz ter ve vücudumuzun normal çalışması için idrar gerekir. Bu süreç başarısız olursa, sonuç da ölümdür. Aynı için gerekli enerji ile vücudu besler olarak Metabolizma nedenle bu süreçte önemli bir rol oynar. 4.. Isı düzenleme ısı düzenleme de her zaman sabit tutulması için gerekli esansiyel bir şeydir. Metabolizma bizi başarısız olursa, vücut normal vücut işleyişi için gerekli ısı ile organları, hücre ve dokuları besleyen araçlarını olmayabilir. Bu nedenle, katabolizma sabit bir vücut sıcaklığı muhafaza edilmesinde bir rol oynar. Vücudun normal ve etkili bir şekilde işlev görebilmesi için Sonuç olarak, bu işlem, çok önemlidir. Bu süreç başarısız olursa, hoş olmayan ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, biz her zaman verimlilik ve normal işleyişini sağlamak üzere aynı için uygun bedenimizi tutmak gerekir.

Check Also

Loss-of-wrong-exercises

Loss of wrong exercises

Loss of wrong exercises Have you ever asked yourself why your exercises are not yielding ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *